Co je aktuálního u nás?
V pátek 29.11.2025 bude v ordinaci jen sestřička, pokusí se vám poradit a pomoci, budete-li mít nějaké potíže.
Lékařka se účastní dvoudenní vzdělávací akce .
Děkuji za pochopení dr. Sudková
V době krátkodobé nepřítomosti lékaře není sjednávám oficiální zástup, ale v neodkladném případě je možné požádat kteréhokoli ordinujícího praktického lékaře pro děti a dorost o ošetření v tzv. režimu nepravidelné péče, případně je možné oslovit ambulanci dětských oddělení nemocnic.
Pohotovostní služba pro děti je v budově Dětské kliniky Masarykovy nemocnice Ústí n.nL. , ve všední dny 17-20 hod., o víkendech a svátcích 9-16 hod./ vzhledem k nedostatku sloužících lékařů se může stát, že služba není obsazena/.
V případě život ohrožující situace volejte , prosím, linku 155.
Děkujieme za pochopení dr. Sudková
U pacientů s akutním přenosným respiračním onemocnění je nutné při návštěvě ordinace použít respirátor a to již v čekárně!!!
Nemocný člověk, i dítě ve věku, kdy je toho bez obtíží schopné, by měl mít zakrytá ústa a nos, je-li v místě , kde se vyskytují další lidé.
Zdraví jedinci ochranu dýchacích cest mít nemusejí, ale pokud by ji měli, chrání sami sebe před nakažením se od ostatních v čekárně/ ordinaci. Přicházíte-li k praktickému lékaři , nelze zcela vyloučit, že se v jeho zdravotnickém zařízení setkáte s akutně nemocným pacientem, proto se chraňte.
Děkujeme , že jste ohleduplní k ostatním pacientům , jejich rodičům i personálu.
Snažíme se objednávat pacienty na určenou denní dobu, aby docházelo k co nejkratšímu čekání , ale , jak jistě pochopíte, doba je pouze orientační, pokud pacient před vámi vyžaduje delší dobu k ošetření, musíme jeho vyšetření dokončit a pak teprve se můžeme věnovat dalším.
Děkujeme za spolupráci
UPOZORNĚNÍ
VŠICHNI PACIENTI MUSÍ BÝT OBJEDNÁNI.
Nemáte-li sjednaný termín vyšetření, nemůžeme vám zaručit , že vás ošetříme, když přijdete nehlášeně. Pokud jsou v čekárně pacienti objednaní, mají samozřejmě přednost , obvykle je obsazená celá ordinační doba, nelze spoléhat na to, že budete přijati bez objednání.
Děkujeme za spolupráci MUDr. Sudková
Objednávání do ordinace:
1.na vyšetření při nemoci dítěte není možné se elektronicky objednávat, prosím, používejte k objednání telefonickou cestu na tel. čísle 475 224 128 v době ordinačních hodin s preferencí hodin raních cca 8-9hod./ aby bylo možné domluvit případně vyšetření třeba ještě na týž den/
2.na preventivní prohlídky, očkování a administrativní činnost - posudkovou/ SŠ, zotavovací akce,sport , potvrzení do MŠ , jeslí , pojistné události apod./ se lze objednat v aplikaci ClickDoc
V mobilní aplikaci lze použít čárový kód:
na PC přes odkaz:
https://agenda.clickdocdentist.be/short/Lb4Aq6brAjYQwg4Q
Kdo nemá možnost objednat se elektronicky, stále platí, že je možní objednání telefonicky či osobně- předem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NOVINKY V OČKOVACÍM KALENDÁŘI OD 1.1.2024:
1/očkování proti invazivním meningokokovým onemocnění/IMO/ typu B a typu ACWY pro 14-16 leté děti
zahájení nejpozději den před 16.narozeninami
dítě, které dosáhlo věku 14 let, je nově od 1.1.2024 možné nechat zdarma očkovat proti meningokoovým nákazám . Jedná se o očkování proti meningokoku B/dvoudávkové schéma/ a meningokoům ACWY/jednodávkové schéma/. Celkem jsou podávány tedy to 3 injekce , proto je vhodné zajímat se o očkování hned ve 14 letech věku, aby bylo možné podat vakcínu do 15 resp. 16 let věku.Pokud máte o toto očkování zájem , prosím objednejte dítě telefonicky.
Děti již dříve očkované proti IMO se doporučuje přeočkovat nejdříve po 7, běžně pak po 10 letech a to u obou typů vždy jednou dávkou odpovídající vakcíny.
2/ očkování proti HPV/lidskému papilomaviru/ pro 11-15 leté vakcínou Gardasil 9 s plnou úhradou ze ZP
zahájení nejpozději den před 15.narozeninami
---------------------
od jara 2021 změna SPC vakcíny Nimenrix- proti meningokokům skupin A,C,W aY- booster/přeočkování/ není již doporučováno po 5 letech, ale až po 10 letech. Děti očkované mezi 1-2 rokem věku mají tedy doporučené přeočkování až cca v 10-11 letech .
----------------------------
Pořebujete jít s dítětem k praktickému lékaři? Zde postup:
Jak se objednat do ordinace k vyšetření:
-pokud jde o onemocnění akutní, s horečkou a příznaky jako kašel, rýma, vyrážka, zažívací potíže , konzultujte nejprve ordinaci telefonicky, nechoďte do ordinace bez předchozí telef. domluvy, protože pokud by tam již v té době byl jiný pacient, museli byste čekat venku a možná i poměrně dlouho, v takovém případě se může stát, že by přišlo najednou více pacientů, jejichž požadavky samozřejmě nemůžeme vyřídit všechny v jeden moment. Budete-li objednáni, vyhnete se dlouhém čekání i kontaktu s jinými nemocnými. Telefonicky je také možné se předem dohodnout , jaká vyšetření budou potřeba a naplánovat jejich správné načasování, ev. zajistit včas odběr biolog. materiálu.
- na preventivní prohlídky , pro administrativní výkony , očkování a s potížemi, které jsou bez akutních infekčních symptomů,je nutné se předem objednat - nejlépe elektronicky na objednávacím systému odinace- viz nahoře/ pokud již nezbývá místo na vám vybranou prohlídku, musíte hledat nejbližší volné místo, které má dostatečnou časovou dotaci/ pokud jdete na prohlídku, která trvá 15-20 minut, nelze se objednat na volný termín , který je kratší/. Pokud by měl někdo s elektronickým objednáním potíže, je možné zatelefonovat, sestřička nebo lékařka vás rády objednají.
Objednávání emailem má značné nevýhody a je proto nejméně vhodné, protože dochází ke zpoždění ve vyřízení požadavku, lékařka ani sestra nemůže být stále k dispozici k vyřizování pošty, také mimo ordinační dobu ,např. v neděli večer,poštu obvykle nevyřizujeme. Musíte tedy počítat s jistým prodlením od odeslání svého emailu k jeho vyřízení.
Ke komunikaci s ordinací používejte výhradně telefon uvedený na tomto webu a to tel.č. 475 224 128
a emailovou adresu ordinace@detskylekar-sudkova.cz
Nenechávejte nikde vzkazy , záznamník nepoužíváme!!!
Když telefonujete, zkontrolujte , jestli voláte v ordinačních hodinách!
Pokud se nemůžete dovolat , je nutné zkusit za chvíli znovu/ je možné, že právě ošetřujeme jiného pacienta a nemůžeme proto k telefonu, anebo právě hovoříme s jiným pacientem - přístroj sám telefonáty ve frontě odmítá/. Telefony vyřizujeme během trvání celé ordinační doby- je třeba vytrvat.
--------------------------------------------------------------------------
Stále zůstává cílem minimalizovat možnost přenosu jakýchkoli infekcí u Vašich dětí, u Vás i u personálu zdravotnických zařízení
ponechme si užitečná opatření :
- objednávejte se na předem dohodnutou dobu
- po příchodu do čekárny si ošetřte ruce i ruce vašich dětí dezinfekčním roztokem- k dispozici v čekárně
- každý nemocný musí mít na ústech a nose roušku/ čistou, pokud možno jednorázovou, kterou lze po ošetření zlikvidovat/ je vhodné i u malých dětí, které toto opatření zvládnou
UPOZORNĚNÍ - rouška musí krýt beze zbytku celou oblast, kudy proudí vzduch ven z dýchacích cest pacienta ev. jeho doprovodu, jinak není toto opatření vůbec účinné !!!
- udržujte rozestupy mezi sebou i rozestup vůči personálu, minimálně jeden metr !!! děkujeme !!! - viz označení na podlaze
- omezte pobyt v prostorách zdravotnického zařízení na co nejkratší dobu
- s nemocným dítětem přichází jen jeden zák. zástupce, ostatní doprovovd nechť čeká venku
Po příchodu před ordinaci zazvoňte na zvonek vlevo ode dveří a vyčkejte zvukového znamení, během jehož znění můžete otevřít dveře tlakem od sebe, personál s vámi může bezkontakně komunikovat skrze videotelefon.
Musíte být však objednáni na zcela určitý čas k čemuž slouží elektronický objednávkový systém - viz nahoře. Můžete se samozřejmě objednat i telefonicky.
DODRŽUJTE, PROSÍM , PŘESNĚ DOBU, NA KTEROU JSTE OBJEDNÁNI, DĚKUJI.
Pokud se nemůžete dostavit na dohodnutou dobu vyšetření prosím, omluvte se včas předem telefonicky.Děkuji
------------------------------------------------------------
Informace pro pacienty bez registrace u PLDD https://nedostupnapece.mzcr.cz
--------------------------------------------------------------
Informace pro rodiče na webu Sdružení praktických dětských lékařů
http://detskylekar.cz/pro-rodice
----------------------------------------------------------------
PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY A OČKOVÁNÍ https://zopik.info/Home/About
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak se ještě chránit proti onemocnění :
Homeopatika vhodná v zimním období a období s výskytem viróz viz https://svethomeopatie.cz/cs/2734-s-homeopatiky-na-pololetni-a-jarni-prazdniny
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Léčebné postupy při horečce: nejnovější doporučení OSPLDD 2020
doporučujeme za všech okolností srážet teplotu vyšší než 38,5–39,0 °C. U vybraných stavů (šokový stav, základní neurologické nebo kardiovaskulární onemocnění v osobní anamnéze, stavy se zvýšenou metabolickou aktivitou, např. popáleniny, pooperační stavy apod.) je třeba srážet horečku i od nižší hodnoty.
1. Začít se doporučuje paracetamolem 10–15 mg/kg tělesné hmotnosti po 6 hod., přičemž nesmí být překročena maximální dávka 75 mg/kg/den, event. 4 g/den.
2. Pokud nezabere paracetamol, je možno přejít alternativně na podávání ibuprofenu v dávce 5–10 mg/kg každých 8 hodin, přičemž maximum na jednu dávku je 600 mg a nesmí být překročen denní limit 40 mg/kg/den, event. 2,4 g/den. Podávání ibuprofenu se paušálně nedoporučuje u dětí mladších 6 měsíců.
3. Nedoporučuje se hned začínat s kombinací ibuprofenu a paracetamolu - potenciální špatné dávkování, zvyšování toxicity (zejména poškození jater či ledvin, hlavně u dětí s dehydratací).
4. Obecně se nedoporučuje chlazení studenou vodou v kombinaci s podáním antipyretika, lepší je monoterapie antipyretikem (krátkodobý účinek chlazení, často spojen s rostoucím dyskomfortem dítěte). Nicméně v případě vysokých horeček a alterace stavu pacienta může být fyzikální chlazení přínosné . Ideální je ideální tzv. sponging – „oťukávání“ povrchu těla houbou namočenou do vlažné vody, u větších dětí opatrná sprcha vodou o teplotě ne nižší než 30 °C. Tento postup se doporučuje zejména, když je nezbytná rychlá a velká redukce tělesné teploty, antipyretika se doporučuje podat 30 minut před chlazením.
Cvičení na vadné držení těla u dětí:
http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/edice/plne_znani/cviceni_20pro_20deti.pdf
Cvičení na ploché nohy u dětí:
https://www.rehabilitace.info/zdravi-deti/jak-na-ploche-nohy-u-deti/
Léčba zácpy - tzv. defekační režim:
https://martin-raha.cz/lecba_zacpy
Režim při pomočování- tzv. enuretický režim - tento režim se zavádí u dítěte, kde není podezření na morfologickou příčinnu , dítě má vyšetřenou moč s norm. nálezem
- Upravte dítěti pitný režim /ráno a dopoledne pít normálně, bez omezení, od 17.-18. hodiny by už naopak pít nemělo vůbec nebo jen neslazenou neochucenou vodu tzv. "na dno sklenky"
- Nacvičte s dítětem správný režim močení - v klidu, beze spěchu, pečlivě domočovat- nespěchat
- Ve chvíli, kdy se vy sami chystáte ulehnout, vzbuďte dítě a nechejte je vymočit. Dbejte na to, aby bylo dítě skutečně vzhůru a uvědomovalo si, že se jde vymočit
- Ložní prádlo si připravt tak, abyste měli s případným převlékáním v noci co nejméně práce. Samozřejmostí je náhradní přikrývka.
- Naučte se používat ochranné pomůcky jako podložku pod prostěradlo, existují i jednorázové pleny, které vám mohou usnadnit situaci
- Pro pobyt mimo domov zabalte dítěti více pyžamek, spodního prádla, eventuálně ochranných pomůcek. Na školu v přírodě nebo tábor pořiďte prací spací pytel. Lze využít pratelné spodní prádlo KidDream více zde: https: www.kiddream.cz, pozor- některé institutce např. lzně jsou při pomočování kontraindikovány
- Zapomeňte na tresty a nevhodné poznámky. Trpělivě posilujte sebedůvěru svého potomka a vždy chvalte, i sebemenší úspěch se počítá! Lze zazanmenávat tzv. suché noci- označit v kalendáři smajlípek apod.- je s výhodou mít záznamy i po kontrolu u lékaře
- Promluvte si o problému, jenž tíží vaše dítě, s pedagogy v mateřské školce nebo škole. Je potřeba, aby i oni řešili případnou "nehodu" stejně jako vy v klidu, trpělivě a laskavě.Další informace najdete zde: www.nocvsuchu.cz
- pokud i po zavedení tohoto režimu přetrvávají potíže je nutná konzultace a vyšetření dítěte v odrinaci ev. odeslání na nefrologické vyšetřen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samovyšetření varlat - preventivní opatření se zahajuje od 15 let věku mužů/chlapců , při 15 leté preventivní prohlídce jsou poučeni, zde možno stáhnout obrázek s návodem
http://www.hlidackouli.cz/data/samovysetreni_a4.pdf
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samovyšetření prsů a preventivní gynekologická péče -preventivní opatření se zahajuje od 15 let věku žen/dívek , při 15 leté preventivní prohlídce jsou poučeniy zde možno stáhnout ovideo s návodem na samovyšetření prsů u žen
https://www.vitalia.cz/clanky/dr-house-radi-ruce-na-prsa/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bylo vaše dítě shledáno obézním? Je nutná spolupráce celé rodiny!
pomoc při hledání informací o správné výživě: www.vyzivadeti.cz
jídelníčky dětí podle věku https://vyzivadeti.cz/pro-lekare-a-sestry/materialy-ke-stazeni/
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak dítě naučit správně držet tužku -
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posudková činnost - posudky na zotav. akce, sport. aktivity, ŘP...
Posudková činnost v ordinaci PLDD:
Různé zájmové kroužky a sportovní oddíly, škola nebo pořadatelé letních dětských akcí vyžadují od rodičů doklad o způsobilosti dítěte se takové akce zúčastnit.
Rodiče musí zjistit, jaký posudek je pro jejich potřeby nutný/měl by se vyjádřit trenér sport. oddílu, škola, vedoucí kroužku apod./
Na základě toho rodiče vyplní u praktického lékaře žádost resp. požádají ústně o vystavení posudku, což lékař zapíše do dokumentace. Tyto posudky nespadají do péče hrazené zdravotními pojišťovnami, proto jsou zpoplatněny/ hradí je rodiče/ dle aktuálního ceníku.
Jaké posudky může PLDD pro děti a dorost vystavit:
1. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci Vyhl. 373/2011 Sb./ jedná se zejména o letní tábory, školy v přírodě, zotavovací akce různých zájmových uskupení a kroužků/- tento posudek je od ledna 2018 vydáván s platností 2 roky od vystavení, nebo do změny zdravotního stavu. Posudek obsahuje informace o tom, je-li dítě řádně očkováno, bylo-li očkováno i nepovinnými vakcínami, jakou užívá léčbu a jaká má případně omezení/.Na posudku nutný podpis zákonného zástupce.
Pokud je posudek vystaven bezprotředně při provedení preventivní prohlídky, vychází se z informací získaných při této prohlídce/hrazené ze ZP/ a tudíž jde o administrativní výkon, v takovém přpadě rodiče hradí cenu dle ceníku za administr. posudek tj. t.č. 300 Kč, pokud žádají rodiče posudek mimo termín preventivní prohlídky, musí uhradit i provedení nové prohlídky/ doplnění anamnestických udajů a změn ve zdravotním stavu dítěte- které musí být přítomno/, v takovém případě je cena navýšena o tento POJIŠŤOVNOU NEHRAZENÝ VÝKON , t.č. tedy 500 Kč.
2.Posudek o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu Vyhl. č. 391/2013 Sb./ jedná se o posouzení zdravotní způsobilosti k výkonnostnímu sportu a nebo organizovanému resp. neorganizovanému sportu nebo předmětu tělesná výchova- jednorázová lékařská prohlídka např. lyžařský výcvik, plavecký výcvik apod., tento posudek je vydáván s platností 1 rok nebo do změny zdravotního stavu. Na posudku nutný podpis zákonného zástupce.
3.Posudek zdravotní způsobilosti uchazeče ke vzdělávání/ při přihlašování se na střední ev. vysoké školy/- řídí se podle číselného označení oboru na který se uchazeč hlásí, škola uvádí u daného oboru nutnost posudku, bez uvedení číselného označení studijního oboru nelze posudek vystavit.Podepisuje uchazeč sám.
4.Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel Vyhl. č. 277/2004 Sb. vydává se na žádost uchazeře o řidičské oprávnění , u uchazečů mladších 18 let nutný podpis zákonného zástupce.
Často činí obtíže to, že rodiče si nejsou jisti, jaký posudek od lékaře potřebují a to potom přináší různá nedorozumění.
Lékař může vystavit zcela určitý typ posudku/ viz nahoře/, nikoli nějaký hybrid, který třeba sepíše škola/ spojení posudku zotavovací akce a sportovní akce/. Každý posudek má zákonem resp. vyhláškou určený obsah i formu, která je závazná.
Některé varianty pobytů se sportovní činností jsou nepřehledné, jde současně o zotavovací akci na které je ovšem provozována tělesná výchova/ dle osnov/ resp. sport. Jedno dítě může být tedy zdravotně způsobilé k pobytu na zotavovací akci a přitom nezpůsobilé k provozování určitého sportu/ cyklistika, lyžování, vodácké sporty apod./.Pokud se tedy jedná o zotavovací akci , na níž bude provozována sportovní činnost měl by podle mého názoru být posudek k oběma těmto situacím/např. lyžařský výcvik, vodácký výcvik, cyklistický nebo jiný sportovní pobyt se školou - tedy v rámci školní TV/.
Rozhodnutí o tom, jaký posudek žádají , posouzení účelu a správnosti použití je zcela na rodičích resp. zákonných zástupcích dítěte.
Prosím, přicházíte-li se žádostí o posouzení způsobilosti dítěte k výše uvedeným činnostem, buďte pevně rozhodnuti, který posudek si přejete vystavit. Děkuji za spolupráci MUDr. Jana Sudková
Nezbytnou podmínkou pro řádné provedení preventivních prohlídek dle VZP i posudkové činnosti je dostupnost kompletní recentní dokumentace od odborných lékařů, pokud děti k některým docházejí. Originály dokumentace přísluší do karty dítěte, která je archivována v ordinaci, rodiče si mohou ponechat kopii/ ať už ji dostanou od lékaře v nemocnici či v obdorné soukr. ordinaci nebo si ji sami zhotoví/.
Nálezy z odborných poraden je potřeba předávat neprodleně, lékař se jinak nedozví o změně zdravotního stavu dtěte. Odborné poradny neposílají nálezy praktickým lékařům/ až na vzácné výjímky např. dr. Samešová nefrologie/.Nálezy je možné poslat poštou, donést osobně nebo hodit do schránky v místě ordinace/ nikoli e-mailem, SMS apod.- není zajištěna kompletnost dokladu/.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vyšetření sluchu u dětí v 5 letech
Milí rodiče,
od roku 2019 se zavádí vyšetření screeningové sluchu v 5 letech. Vyšetření se provádí na vybraných ORL ambulancích a foniatriích (kontakty v ÚnL níže). Na vyšetření se objednáváte bez doporučení (bez poukazu). Výsledek vyšetření vám ORL lékař dá po vyšetření. Zápis do Zdravotního průkazu zapíše ORL/foniatr nebo praktický lékař. Podrobnosti můžete najít na
Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
- Budova D, vchod D1
- Foniatrická ambulance (477113046) - po telefonickém objednání.
- ORL ambulance (477113045) – telefonicky objednávají úterý a pátek
ORL ambulance EUC Klinika
- po telefonickém objednání 477102116, 477102252.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informace pro pacienty o zpracování osobních údajů naleznete ZDE.
V rámci zavedení nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR) u poskytovatele zdravotní služby/ ordinace praktického lékaře pro děti a dorost/ je posílání lékařských zpráv a nálezů pacientům elektronickou cestou možné jen v případě, že o to pacient požádá. To buď písemné s vlastnoručním podpisem nebo alespoň emailovou zprávou z e-mailové adresy, kterou uvede v ordinaci a potvrdí, že si přeje právě na tento email zasílat lékařské zprávy a nálezy, případně tímto způsobem komunikovat s ošetřujícím lékařem. Za souhlas se považuje i předání emailové adresy při podpisu registračního lístku, kdy se rodičům pacienta dostane náležitého poučení. Bere také na vědomí, že tato emailová komunikace není nijak zabezpečena proti případnému zneužití. Tato žádost o e-mailovou komunikaci musí být uvedena již při první komunikaci s naší ordinací. Jediná správná e-mailová adresa naší ambulance je ja.sudkova@tiscali.cz. Stejně tak budou informace poskytovatelem sděleny telefonicky jen na základě vyžádaného hesla od pacienta.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení pacienti a rodiče,
naše ordinace je od července 2017 zařazena do systému vzdělávání dětských lékařů , tzv. akreditována pro výuku v postgraduálním studiu lékařů. Z toho důvodu se můžete setkat v ordinaci s mladými lékaři ve výuce.
Děkujeme za pochopení MUDr. Jana Sudková
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informace o ordinaci MUDr. Mgr. Jana Sudková praktický lékař pro děti a dorost
Praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Jana Sudková zajišťuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči v Chlumci v okrese Ústí nad Labem:
V době kdy neordinujeme je k dispozici Pohotovostní služba :od února 2024 je tato služba v Ústí nad LABEM NEDOSTUPNÁ Z DŮVODU NENASMLOUVÁNÍ LÉKAŘŮ A SESTER ZŘIZOVATELEM/ KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ A.S./
pacientů v situaci NEODKLADNÉHO STAVU se ujmou kolegové z Dětské kliniky - poptávejte na ambulanci dětské kliniky v budově D2
tato péče je určena pro děti, které vyžadují neokladnou lékařskou pomoc, u které se předpokládá následná hospitalizace, nejedná se o řešení běžných respiračních a pod. onemocnění
V případě neočekávané nepřítomnosti lékařky je možno čerpat péči v režimu tzv. nepravidelné péče u kteréhokoli praktického lékaře pro děti a dorost v době, kdy ordinuje ve své ordinaci.V takovém případě jde však jen o akutní péči, nelze vyžadovat posudky , preventivní péči a očkování.
Ordinace Chlumec Cyrilská 194 403 39 Chlumec +420 475 224 128 |
|
Rychlá záchranná služba (RZS)telefon 155 nebo Integrovaný záchranný systém 112
Intoxikace, otravy a kontakt s jedovatými živočichy a hadyToxikologické informační středisko - 224 91 92 93, 224 91 54 02
Doporučuji mít telefonní čísla preventivně uložená v mobilním telefonu, protože až se něco přihodí, tak nebudete mít čas zapínat počítač a hledat informace na internetu.
Fotografie a videa
Kontaktní osoby
MUDr. Mgr. Jana Sudková
sestra Iveta Parachinová
Cena za služby MUDr. Mgr. Jana Sudková praktický lékař pro děti a dorost
Katalog dohodnutých služeb hrazených přímo pacientem tj.výkony a služby nehrazené ze systému veřejného zdravotního pojištění
platnost od 1.1.2024
Vyšetření a vydání potvrzení o zdravotním stavu
Výkon |
Kč |
řidičský průkaz, svářečský průkaz
|
600,00
|
zpráva před UPT |
500,00 |
přihláška na VŠ /každá další vyplňovaná týž den 100,-Kč/ |
450,00 |
posudek účasti na zájmové činnosti / film, reklama apod./ |
300,00 |
návrh na pobyt dítěte v ozdravovně |
450,00 |
posouzení a bodové ohodnocení bolestného a ztížení společenského uplatnění |
450,00 |
lékařská zpráva pro účely pojistného plnění za pojistnou událost |
450,00 |
pojišťovnami nehrazené očkování/plánování schématu, zajištění vakcíny, aplikace , poučení/ |
350,00 |
vystavení duplikátu očkovacího průkazu |
300,00 |
posouzení zdravotního stavu ke studiu -přihláška na střední školy a učiliště |
450,00 |
posudek na zotavovací akce, ŠvP a letní tábory, sport. aktivity v rámci školní TV- provedení při preventivní prohlídce/ v 5,7,9,11,13,15,17 letech/ posudek na zotavovací akci, ŠvP a letní tábory, sport. aktivity v rámci školní TV- provedení mimo preventivní prohlídku |
300,00 500,00 |
přihláška do mateřské školy a jeslí |
200,00 |
přihláška na plavání kojenců |
200,00 |
posouzení zdravotního stavu za účelem účasti na sportovní činnosti/ dle typu činnosti a charakteru sportu/-vstupní při zahájení - kontrolní při pokračování á 1 rok |
500,00 300,00 |
výpis z dokumentace na žádost pacienta pro jeho osobní potřebu , včetně výpisu za účelem vstupní prohlídky do zaměstnání, brigády prac. typ 1 |
350,00 |
administrativní výkon vyžádaný pacientem a nesouvisející s léčebně preventivní péčí /např.výpis doporučené doby léčení ,potvrzení o nemoci pro cest. kancelář apod./ vytištění nálezu pro účely dokladování ve škole |
300,00 100,00 |
odběr krve a vyšetření krevní skupiny na žádost pacienta |
dle ceníku laboratoře + 200Kč |
vyplňování cizojazyčných dokumentů |
500,00 |
vystavení zprávy v cizím jazyce |
800,00 |
Ceny očkování se zajištěním vakcíny jsou uvedeny - viz dole.
Dle katalogu České lékařské komory je možné individuálně dohodnout ošetření a vyšetření mimo ordinační dobu na výslovné přání pacienta nebo jeho rodičů. Takové výkony jsou potom zpoplatněny předem dohodnutou smluvní cenou (pacient nehradí poskytnutou zdravotní péči, ale možnost přístupu k lékaři mimo ordinační hodiny). Totéž se týká i telefonické konzultace na soukromou telef. linku lékaře a konzultace po internetu - sazba :1 minuta 10,-Kč (min. 100,-Kč) - a osobní konzultace mimo ordinační dobu.
Výkony prováděné sestrou
kosmetický výkon-náušnice pár |
350,00 Kč |
jedna náušnice |
200,00 Kč |
Očkování/ jen orient. (dle aktuální ceny vakcíny na trhu) | |
očkování proti klíšť. encefalitidě- děti | 1000,-Kč |
očkování proti klíšť, encefalitidě nad 16 let | 1100,-Kč |
očkování proti žloutence typu A - nad 16 let | 1500,-Kč dle ceny dostupné vakcíny |
očkování proti žloutence typu A - děti | 1200,-Kč |
očkování úproti HPV/ lidský papilomavirus/ pro 13 leté/ do 1dne před 14.narozeninami/ | Gardasil 9 zcela bez doplatku |
mimo tento věk podle aktuálního ceníku distributora | |
IPO invazivní pneumokoková onemodnění | |
Vaxneuvance Prevenar 20 |
v kojeneckém věu plně hrazeno ze ZP, v pozějším věku hradí rodiče v celé výši dle aktuálního ceníku distributora
|
Priorix-Tetra | není dostupný |
plané neštovice Varilrix | podle aktuálního ceníku distributora cca 1750 Kč/dávku |
Rotarix |
3300,-Kč -celkem /2 dávky/ |
chřipka Vaxigrip Tetra |
sezona 2023-4 570,-Kč |
IMO invazivní meningokoková onemocnění | |
IMO B /Trumenba, Bexsero/ | 2200,-Kč/za dávku |
IMO A C W Y /Nimenrix/ | 1400,-Kč |
|